Sitemizde toplam: 227 yazı ve cevaplanmış 3967 soru bulunmaktadır. 

POMEM Mülakat Anıları – 3

23.Dönem POMEM'de Yaşadıklarım

Pomem Mülakat Anıları

Merhaba arkadaşlar ben Barış 24 yaşındayım, Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği mezunuyum. 23.Dönem POMEM sınavında fiziki yeterlilik sınavı ve sözlü mülakatta yaşadıklarımı yani pomem mülakat anıları konusunda hatırladıklarımı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Sabah 7.30’da mülakata gireceğim yerdeydim. Mülakata katılacak olanlar dışarıda sıraya dizilmişti ve bizleri 8.30 gibi içeri almaya başladılar. O gün kurula 180 kişi çağırmışlardı. Soyadı numarasına göre bizleri gruplar halinde içeriye alarak kişisel envanter testi uyguladılar. Yanılmıyorsam yaklaşık 120 sorudan oluşan bu testi bilgisayar üzerinden cevapladık.

Daha sonra ise ön sağlık kontrolü için sırayla bir odaya alıyorlar. Üst kısım çıplak, pantolon paçalara kadar sıvalı olacak şekilde beklemeye başladık.

İçeride öncelikle boy kilo ölçümü yaptılar ve daha sonra komisyona 5 metre uzaklığındaki alana teker teker aldılar. Burada komisyon uzaktan vücutta ve yüzde eşgal belirleyici iz olup olmadığını inceliyordu. Aynı zamanda yakındaki bir doktor ufak el feneri ile göz ve ağza bakıyordu.

Daha sonra komisyon karşılarında kollar önde çök kalk yapmamı söyledi ve dedikleri şekilde yaptıktan sonra yakına çağırarak ellerimi uzatmamı istediler ve bileklerimde, kollarımda kesik izi olup olmadığını kontrol ettikten sonra ellerimin titreyip titremediğine baktılar.

Daha sonra ise farklı sayı ve rakamların bulunduğu ishihara kitabından renk körlüğü testini uyguladılar. Ardından ön sağlık kontrollerine alınacak olanların tamamının bitirilmesinden sonra elenenler listesini açıkladılar ve fiziki yeterlilik sınavı için spor salonuna götürdüler.

Ön sağlık kontrollerini geçenler daha sonra isim listesine göre spor parkurunu yapmaya başladı. Ben başla komutuyla birlikte 7 istasyondan oluşan parkuru 44 saniyede tamamladım ve herhangi bir ceza almadığım için spordan 80 puan aldım.

Spor mülakatında elenenlerin isimleri açıklandıktan sonra sözlü mülakat için soy ismine göre gruplar halinde içeri aldılar. Mülakat odasına herkesi tek tek alıyorlar. Komisyonun karşısına çıkmaya en yakın kişiye o sırada bir kart çektiriyorlar ve içerideki kişi çıkana kadar düşünme zamanınız oluyor.

Sorular genelde bilinen sorulardan oluşuyor. Kendinizi tanıttıktan sonra karttaki soruyu cevaplıyorsunuz ve söyleyeceklerinizin bu kadar olduğunu belirttikten sonra komisyondakiler tamam derse çıkıyorsunuz.

POLİSSAYFASİ MÜLAKAT ANILARI KONUSUNDA DUYURU

Ziyaretçilerimizin gönüllü olarak admin@polissayfasi.com mail adresimize veya facebook sayfamıza mesaj atarak mülakatta yaşadıklarını yazmaları halinde Polissayfasi.com sitesi üzerinden sizlerle paylaşacağız. Barış arkadaşımıza samimi bir şekilde yaşadıklarını anlattığı için teşekkür ediyoruz.

  • Sizlerde polislik mülakat anılarınızı belirttiğimiz yöntemlerle bize ulaştırıp paylaşabilirsiniz.

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
9 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Ezgi
Ezgi
2 yıl önce

Demek ön sağlıkta illere göre farklılık var bir de sözlü mülakatta kişi çıkmadan kart çekmedik biz. İçeri girip komisyona kendimizi tanıtıp kart çektik ve soruyu o anda görüp o anda cevapladık. Ben 23.dönem ve 24. döneme girdim. İkisi de anlattığım gibi oldu.

Admin
Admin
2 yıl önce
Reply to  Ezgi

Merhaba Ezgi, 24.dönem POMEM sınav sonucunuz başarılıdır umarım.

Ezgi
Ezgi
2 yıl önce
Reply to  Admin

Hocam yedek 361. sıradayım. Çok çok zor gelmesi. Spor puanım çok düşüktü çünkü. Paem5’te inşallah daha yüksek bir spor puanı alıp onu kazanmayı hedefliyorum. Dua edin. 🙂

Admin
Admin
2 yıl önce
Reply to  Ezgi

İnşallah hakkında hayırlısı olsun Ezgi, belki de nasibinde komiser yardımcısı olmak vardır, şimdiden başarılar dilerim.

Ezgi
Ezgi
2 yıl önce
Reply to  Admin

İnşallah hocam. Şu 50 saniyemi 46 saniyelere çıkarsam çok mutlu olacağım. 🙂 Sorduğunuz için ayrıca teşekkür ederim.

Admin
Admin
2 yıl önce
Reply to  Ezgi

Günlük en az 1 saat koşmanı tavsiye ederim, önce hafif tempo başlayıp kapanışı hızlı bir şekilde yapman gerek. Ben parkura gitmeden kazanmıştım ancak yakın çevrende parkur imkanı varsa parkurda çalışman çok büyük artı sağlar, 100 puan bile alabilirsin imkansız değil.

Ezgi
Ezgi
2 yıl önce
Reply to  Admin

Hocam 1saat kesintisiz koşamıyorum maalesef ama 20dk yürüme,20 dk koşma, 20 dk da açma germe hareketleri yapıyorum.

Admin
Admin
2 yıl önce
Reply to  Ezgi

Güzel aynen devam hayırlısıyla istediğin sonucu alırsın umarım.

Ezgi
Ezgi
2 yıl önce
Reply to  Admin

Sağ olun hocam.Allah sizlere de kolaylık versin. İyi çalışmalar dilerim.

Kapalı