Sitemizde toplam: 227 yazı ve cevaplanmış 3967 soru bulunmaktadır. 

POMEM – PMYO Yeni Spor Parkuru

POMEM - PMYO Yeni Spor Parkuru Zor mu?

Polislik ( PMYO – POMEM ) Yeni Spor Parkuru

26.dönem POMEM Fiziki Yeterlilik Sınav talimatının Polis Akademisi tarafından yayımlanması ile birlikte POMEM, PMYO yeni polislik spor parkuru mesafesinin uzatıldığı ancak puanlama sisteminde herhangi bir değişiklik olmadığı anlaşıldı.

POMEM, PMYO kısaca polislik spor parkuru hala aynı şekilde 7 istasyondan oluşmaya devam ediyor.

Polislik spor parkurunda yapılan değişiklikler ise şunlar;

Eski parkurda 1.istasyon olan sıçrama tahtası ile başlangıç çizgisi arasında 6 metre mesafe bulunurken yeni POMEM – PMYO parkurunda başlangıç çizgisi ile 1. istasyon arasında 2,5 metre mesafe bulunmaktadır.

1.istasyon olan sıçrama tahtasının uzunluğunda ( 2,5 metre), yüksekliğinde ( 40 cm ) ve genişliğinde ( 20 cm ) ise herhangi bir değişiklik yapılmadı. Ancak önceden 5 olan sıçrama sayısı 6’ya çıkarıldı.

2.istasyon olan lastik içerisinden geçme etabında da herhangi bir değişiklik yapılmadı ancak 3. istasyona olan mesafesi eski parkurda 3,5 metre iken yeni polislik spor parkurunda 3 metre olarak belirlendi.

3.istasyon olan ağırlık taşıma etabının eski parkurdaki uzunluğu 12 metre iken yeni POMEM, PMYO parkurunda 16 metre olarak belirlendi ve 4. istasyona olan mesafesi eski parkurda 4,5 metre iken yeni parkurda 4 metre olarak değiştirildi.

4.istasyon olan sağlık topuna dokunma etabının eski parkurdaki uzunluğu 5 metre iken yeni polislik parkurunda 8 metre olarak değiştirildi ve 5.istasyona olan uzaklığı eski parkurda 4,5 metre iken yeni polislik parkurunda 3 metre olarak belirlendi.

5.istasyon olan takla etabında ve 6.istasyon olan slalom koşu etabında ise herhangi bir değişiklik yapılmadı.

7.istasyon olan engel altından ve üstünden geçme etabının eski parkurdaki uzunluğu 6 metreyken yeni polislik parkurunda 8 metreye çıkarıldı ve 7.istasyonun bitiş çizgisine olan mesafesi eski parkurda 5,5 metre iken yeni parkurda 3,5 metre olarak belirlendi. Ayrıca engel sayısı 4’ten 5’e çıkarıldı.

Yeni Polislik Spor Parkuru Zorlaştı mı?

Yapılan bu değişikliklerle birlikte dikdörtgen biçimindeki parkurun çevresiyle birlikte toplam uzunluğu aslında eski polislik parkurunda olduğu gibi 72 cm olarak herhangi bir değişikliğe uğramadı. Ancak özellikle 3.istasyon ve 4.istasyonda yapılan değişikliklerle fazladan 14 metre daha eklenmiş oldu.

Eski spor parkurunda olduğu gibi yeni polislik spor parkurunda da erkek adaylar 40 saniyede bitirdiklerinde 100 tam puan alacakken, kadın adaylar 42 saniyede bitirdiklerinde 100 tam puan alacaktır ve bitirme süresinde artan her 1 saniye için 5 puan düşülecek ve neticede 60 puanın altında alan adaylar başarısız kabul edilecektir.

Evet yapılan değişiklikler bunlar. Peki yeni Polislik POMEM – PMYO spor parkuru hakkında siz ne düşünüyorsunuz arkadaşlar, başarması çok mu zor? 26.Dönem POMEM fiziki yeterlilik sınavına katılan adaylar yeni POMEM spor parkurunda oldukça zorlandıklarından bahsediyor.

Polislik spor mülakatlarına katılacak adaylara bizim tavsiyemiz pes etmeden düzenli bir şekilde fiziki yeterlilik sınavına hazırlanmalarıdır. Dilerseniz polislik spor mülakatına nasıl hazırlık yapılır? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
2 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Yalçın
Yalçın
1 yıl önce

Reklam alıyor musunuz 🙂

Kapalı