HESAPLAMAPOLİSLİK

POMEM Yaş Şartı Hesaplama

Üniversite Mezunları İçin Polislik Yaş Hesaplama

Emniyet teşkilatı polis ihtiyacını lise mezunları ve üniversite mezunları arasından karşılamaktadır.

Bu nedenle polis olmak isteyen adayların bir kısmı lise biter bitmez PMYO sınavlarına katılarak polis olmaya çalışırken bir kısmı ise üniversiteyi bitirdikten sonra POMEM sınavlarına katılarak polis olmaya çalışmaktadır.

Sonuç olarak lise mezunları için PMYO sınavları, üniversite mezunları içinse POMEM sınavları yapılmaktadır.

Üniversite mezunlarının POMEM sınavlarına katılabilmesi için birtakım şartlar bulunmaktadır.

Üniversite mezunlarının POMEM başvurusu yapabilmesi yani polis olması için gerekli şartlar arasında boy-kilo şartını karşılamak, beden kitle indeksinin uygun olması, sınavın yapıldığı yılın 1 Ocak itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak gibi şartlar bulunmaktadır.

Güncel olarak POMEM başvurusu yaş şartına göre sınavın yapıldığı yılın 1 Ocak itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak gerekmektedir.

Adayın POMEM yaş şartını karşılamaması halinde polisliğe girmesi mümkün olmamakta ve bu konuda kesinlikle esneklik gösterilmemektedir.

POMEM sınavına katılmak isteyen erkek ve kadın üniversite mezunlarının 30 yaşından gün almamış olması zorunludur.

Yaşınız POMEM için uygun mu öğrenmek istiyorsanız sizler için hazırladığımız aşağıdaki POMEM yaş hesaplama aracından faydalanabilirsiniz.

POMEM yaş hesaplamak için gerekli alanları tam olarak doldurun.

Kısaca doğum tarihinizi gün, ay, yıl olarak seçin ve POMEM sınavına girmek istediğiniz yılı da seçerek hesapla butonuna basın.

POMEM Yaş Hesaplama
Gün
Ay
Yıl
Sınava Girmek İstediğiniz Yıl

 

Hesaplama aracı dışında POMEM yaş hesabı için aşağıdaki yorum kutusundan doğum tarihinizi:  gün, ay, yıl olarak yazıp POMEM sınavına katılmak istediğiniz yılı da belirtirseniz yaşınızın polislik için uygun olup olmadığı konusunda kesin cevabı verebilirim.

Bu yazımızda POMEM yaş şartı hesaplama konusuna değinerek özellikle polis olmayı isteyen üniversite mezunlarının POMEM yaş sınırı konusunda merak ettiklerini doğru bir şekilde çözüme kavuşturduğumuza inanıyorum.

Polis alımları ve polislikle ilgili güncel bilgilerden haberdar olmak için polissayfasi.com sitesini ziyaret etmeye devam edin.

Admin

Merhaba arkadaşlar, meslek içinden bir abiniz olarak polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin, sorularınıza aynı gün içerisinde cevap vermekteyim.

56
MERAK ETTİKLERİNİZİ BURADAN SORABİLİRSİNİZ.

avatar
16 Comment threads
40 Thread replies
0 Takip Edenler
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
19 Yorum Yazanlar
FEYYAZHülyaSeherSamiyusuf Son Yorum Yazanlar
  Takip Edin  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
FEYYAZ
Ziyaretçi
FEYYAZ

31.05.1990 doğumluyum Kpss Lisans puanım 65 Pomeme başvuru yapabiliyor muyum?

Admin
Ziyaretçi
Admin

Evet yaş şartı olarakta, kpss puan şartı olarakta uygunsunuz 26.dönem pomem sınavına başvuru yapabilirsiniz.

Hülya
Ziyaretçi
Hülya

01.01.1990 başvuru yapabiliyor muyum

Admin
Ziyaretçi
Admin

26.dönem POMEM ilanında yaş şartı olarak “1 ocak 1990 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak” açıklaması bulunuyor. Bu açıklamaya göre 30 yaşından gün almamış olarak kabul edileceğinizden başvurabilirsiniz.

Hülya
Ziyaretçi
Hülya

Tşk ederim cok sevindim inşallah bir sıkıntı çıkmaz çünkü bu benim 4.cu ve son şansım

Admin
Ziyaretçi
Admin

Hayırlısı olsun inşallah istediğiniz olur bu kez.

Seher
Ziyaretçi
Seher

Meraba 10.05.1990 doğumluyum pomem başvuru yapabiliyormuyum

Admin
Ziyaretçi
Admin

Merhaba Seher, evet yaş şartına göre 30 yaşından gün almamış olarak kabul ediliyorsunuz ve 26.dönem POMEM başvurusu yapabilirsiniz.

Seher
Ziyaretçi
Seher

Teşekkür ederim.Yalniz ilanda 1 ocak 1990 Ve sonrasi derken aynı zamanda(30 yaşından gün almamış olmak gerek) Bazı sitelerde 30 yaşından gün almış görünüyoruz. Çok kafa karıştırıcı…Sanırım en sağlıklı bilgiyi siz emniyet bünyesinde çalışan kişilerden alıcaz…

Admin
Ziyaretçi
Admin

2018 yılında polislik yaş şartında düzenleme yapıldı. Bu düzenlemeyle birlikte “sınavın yapıldığı yılın 1 ocak itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak” maddesi eklendi.

Bunun anlamı şudur; Pomeme başvurmak isteyen aday 1 ocak 1990 tarihinde 30 yaşından gün almıyorsa o sene için normal yaş hesaplamasına göre 2 ocak 1990 tarihinde 30 yaşından gün alıyor olsa bile polislik yaş şartına göre 30 yaşından gün almamış olarak kabul edilir ve o sene yapılan pomem sınavlarına katılabilir.

Seher
Ziyaretçi
Seher

Tekrar teşekkür ederiz birçok arkadaşa aydınlatıcı bir açıklama .

yusuf
Ziyaretçi
yusuf

1.10.1990 dogumluyum sinava basvurabilirmiyim

Admin
Ziyaretçi
Admin

Evet 26.dönem POMEM başvurusu yapabilirsin.

Sami
Ziyaretçi
Sami

17 yulul 1990 sinava basrurumu

Admin
Ziyaretçi
Admin

Evet Sami 26.dönem POMEM başvurusu yapabilirsin.

yusuf
Ziyaretçi
yusuf

1.10.1990 dogumluyum basvurabilirmiyim

Admin
Ziyaretçi
Admin

Evet başvuru yapabilirsin.

Güngör
Ziyaretçi
Güngör

Merhaba 09.09.2002 Doğumluyum Lise Sonum Polis Okuluna Girebiliyormuyum?

Serhat
Ziyaretçi
Serhat

Selamın Aleyküm herkes merhaba yazmış selam vermek istedim 🙂 Admin kardeşim 5 arkadas toplandık ve bir kaç sorumuz var ben aracıyım, 28.03.1991 doğumlu olan birisi 2020 yılının haziran ayında yapılan pomem e başvurabılırmi yaşı tutmuyor normalde 30 yaşından gün almış oluyor.2 ci soru 01 ocak ibaresi tam olarak neyi değiştirdi,29 aralık 1991 doğumlu birisi 2020 yılında sınava girebilirmi ? ve son sorumuz 2018 kpss 69 alan bir arkaşımız 2020 65 ümidiyle girmek istiyor bir sormak istedim. şimdiden cevaplamasan bile sayfadaki insanalara yardımın için teşekkür ederim. gece yazdığım için gecen güzel olsun diliyorum.

Admin
Ziyaretçi
Admin

Aleyküm Selam Serhat, 1991 doğumlu adaylar 2020 yılında yapılacak olan POMEM sınavlarına katılabilir. Yani 1991’in mart ayında doğan da aralık ayında doğan da 2020 POMEM sınavlarına girebilecek. Pomem yaş şartında üst sınır sınavın yapıldığı yılın 1 ocak itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak olarak değiştirildi ve düzenlemeden sonra adayların yaşı hesap edilirken POMEM sınavının yapıldığı sene içerisinde 1 ocak tarihinde 30 yaşından gün almamış olmasına dikkat ediliyor, örnek veriyorum aday 5 aralık 1991 doğumlu ise 2020 yılında yapılacak POMEM sınavına girebiliyor, 30 yaşından gün almamış olarak kabul ediliyor. KPSS konusunda ise sanırım önlisans için sordun. Önlisans KPSS puanı bu sene… Read more »

Gülizar Duru
Ziyaretçi
Gülizar Duru

Merhaba admin pomem yaş hesaplamasına girdiğim zaman 26.10.1991 doğumluyum 2020 kpss ye girip ardından eylül ayında mülakatlara gireceğim polislik için ama yaş hesaplamasında 30 yaşından gün aldığınız için giremezsiniz diyor bilgi verirmisiniz

Admin
Ziyaretçi
Admin

Merhaba Gülizar, hesaplama aracı bazen bu şekilde küçük yanlışlıklar verebiliyor tam sınırda şartları uyanlarda.

Sen POMEM yaş şartına göre 2020 yılında yapılacak olan POMEM sınavlarına başvuru yapabiliyorsun.

POMEM yaş şartı sınavın yapıldığı yılın 1 ocak itibariyle 30 yaşından gün almamış olmaktır.

cennet
Ziyaretçi
cennet

merhabalar ben 19.09.1991 doğumluyum.. 26.dönem pomeme girebilir miyim? [26. dönem şubat veya mart gibi olurmuş].
bir sorum daha olacak 2020 kpss sonrası eylül ayında yapılan pomeme girebilir miyim?

Admin
Ziyaretçi
Admin

Merhaba Cennet, 26.dönem POMEM bu senede olabilir 2020 yılına da kalabilir bu konuda kesinlik yok. Sen 2019 ve 2020 yılında yapılacak olan POMEM sınavlarına girebilirsin, yaş olarak şartlara uyuyorsun.

cennet
Ziyaretçi
cennet

yani 2 döneme de girebilme şansım var mı? Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim

Admin
Ziyaretçi
Admin

Evet eğer 2018 veya 2019 kpss puanınız varsa bu sene de girebilirsiniz seneye de. POMEM yaş şartı sınavın yapıldığı yılın 1 ocak itibariyle 30 yaşından gün almamış olmaktır. Bu sene POMEM sınavına en son 1990 doğumlular katılabilecekken, 2020 yılında yapılacak POMEM sınavlarına ise en son 1991 doğumlular katılabilecektir.

cennet
Ziyaretçi
cennet

çok teşekkür ederim

Kapalı