Sitemizde toplam: 227 yazı ve cevaplanmış 3967 soru bulunmaktadır. 

POMEM Yaş Şartı Hesaplama

Üniversite Mezunları İçin Polislik Yaş Hesaplama

POMEM Yaş Hesaplama

Emniyet teşkilatı polis ihtiyacını lise mezunları ve üniversite mezunları arasından karşılamaktadır.

Bu nedenle polis olmak isteyen adayların bir kısmı lise biter bitmez PMYO sınavlarına katılarak polis olmaya çalışırken bir kısmı ise üniversiteyi bitirdikten sonra POMEM sınavlarına katılarak polis olmaya çalışmaktadır.

Sonuç olarak lise mezunları için PMYO sınavları, üniversite mezunları içinse POMEM sınavları yapılmaktadır.

Üniversite mezunlarının POMEM sınavlarına katılabilmesi için birtakım şartlar bulunmaktadır.

Üniversite mezunlarının POMEM başvurusu yapabilmesi yani polis olması için gerekli şartlar arasında boy-kilo şartını karşılamak, beden kitle indeksinin uygun olması, sınavın yapıldığı yılın 1 Ocak itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak gibi şartlar bulunmaktadır.

Güncel olarak POMEM başvurusu yaş şartına göre sınavın yapıldığı yılın 1 Ocak itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak gerekmektedir.

Adayın POMEM yaş şartını karşılamaması halinde polisliğe girmesi mümkün olmamakta ve bu konuda kesinlikle esneklik gösterilmemektedir.

POMEM sınavına katılmak isteyen erkek ve kadın üniversite mezunlarının 30 yaşından gün almamış olması zorunludur.

Yaşınız POMEM için uygun mu öğrenmek istiyorsanız sizler için hazırladığımız aşağıdaki POMEM yaş hesaplama aracından faydalanabilirsiniz.

POMEM yaş hesaplamak için gerekli alanları tam olarak doldurun.

Kısaca doğum tarihinizi gün, ay, yıl olarak seçin ve POMEM sınavına girmek istediğiniz yılı da seçerek hesapla butonuna basın.

POMEM Yaş Hesaplama
Gün
Ay
Yıl
Sınava Girmek İstediğiniz Yıl

 

Hesaplama aracı dışında POMEM yaş hesabı için aşağıdaki yorum kutusundan doğum tarihinizi:  gün, ay, yıl olarak yazıp POMEM sınavına katılmak istediğiniz yılı da belirtirseniz yaşınızın polislik için uygun olup olmadığı konusunda kesin cevabı verebilirim.

Bu yazımızda POMEM yaş şartı hesaplama konusuna değinerek özellikle polis olmayı isteyen üniversite mezunlarının POMEM yaş sınırı konusunda merak ettiklerini doğru bir şekilde çözüme kavuşturduğumuza inanıyorum.

Polis alımları ve polislikle ilgili güncel bilgilerden haberdar olmak için polissayfasi.com sitesini ziyaret etmeye devam edin.

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
159 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Done
Done
9 ay önce

Merba ben 10ayın 6 dogudum ve 2021yılında sınava girıcem olrmu acaba

Ayşenur
Ayşenur
11 ay önce

Mrb.29 aralik 1991 dogumluyum.2021 yili için pomeme basvurablr mym.

Kuzey
Kuzey
11 ay önce

Merhabalar. 09.11.1992 doğumluyum 2021 yılında kpss girip polislik için başvuracağım. 2021 yılı için paem ve pomem’e başvurabilirmiyim? Birde yaş için sınava girdiğm an mı önemli polis alımı olduğu zaman mı önemli?

ylz
ylz
1 yıl önce

merhaba,
19.11.1991 doğumluyum. kpssye 2020 de girdim, pomem ön basvurusunu da 8 -21 aralık 2020de açtı. sınav yılım 2020 mi oluyor ve pomeme başvuru yapabiliyor muyum? 91liler olarak kafalar iyice karıştı.

Yasemin
Yasemin
1 yıl önce

Merhaba.20.11.1991 doğumluyum. 2020 kpss puanı ile 2021 yılında alımlar olursa eğer başvuru yapabiliyormuyum?

Yasemin
Yasemin
1 yıl önce

Merhaba. 20 Kasım 1991 doğumluyum. 27.dönem polislik başvurularını yapabiliyor muyum?

Last edited 1 yıl önce by Yasemin
Hakan
Hakan
1 yıl önce

11.02.1992 dogumluyum lisans mezunuyum 2021 pomem alimlari icin basvuru yapabilir miyim

Seher
Seher
1 yıl önce

Merhabalar polis alımları on lisans kpssden önce mi oluyor

Gökhan
Gökhan
1 yıl önce

10.06.1990 doğumluyum başvurabilir miyim 2020 için

Kapalı