Sitemizde toplam: 195 yazı ve cevaplanmış 1218 soru bulunmaktadır. 
HESAPLAMAPOLİSLİK

POMEM Yaş Şartı Hesaplama

Üniversite Mezunları İçin Polislik Yaş Hesaplama

POMEM Yaş Hesaplama

Emniyet teşkilatı polis ihtiyacını lise mezunları ve üniversite mezunları arasından karşılamaktadır.

Bu nedenle polis olmak isteyen adayların bir kısmı lise biter bitmez PMYO sınavlarına katılarak polis olmaya çalışırken bir kısmı ise üniversiteyi bitirdikten sonra POMEM sınavlarına katılarak polis olmaya çalışmaktadır.

Sonuç olarak lise mezunları için PMYO sınavları, üniversite mezunları içinse POMEM sınavları yapılmaktadır.

Üniversite mezunlarının POMEM sınavlarına katılabilmesi için birtakım şartlar bulunmaktadır.

Üniversite mezunlarının POMEM başvurusu yapabilmesi yani polis olması için gerekli şartlar arasında boy-kilo şartını karşılamak, beden kitle indeksinin uygun olması, sınavın yapıldığı yılın 1 Ocak itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak gibi şartlar bulunmaktadır.

Güncel olarak POMEM başvurusu yaş şartına göre sınavın yapıldığı yılın 1 Ocak itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak gerekmektedir.

Adayın POMEM yaş şartını karşılamaması halinde polisliğe girmesi mümkün olmamakta ve bu konuda kesinlikle esneklik gösterilmemektedir.

POMEM sınavına katılmak isteyen erkek ve kadın üniversite mezunlarının 30 yaşından gün almamış olması zorunludur.

Yaşınız POMEM için uygun mu öğrenmek istiyorsanız sizler için hazırladığımız aşağıdaki POMEM yaş hesaplama aracından faydalanabilirsiniz.

POMEM yaş hesaplamak için gerekli alanları tam olarak doldurun.

Kısaca doğum tarihinizi gün, ay, yıl olarak seçin ve POMEM sınavına girmek istediğiniz yılı da seçerek hesapla butonuna basın.

POMEM Yaş Hesaplama
Gün
Ay
Yıl
Sınava Girmek İstediğiniz Yıl

 

Hesaplama aracı dışında POMEM yaş hesabı için aşağıdaki yorum kutusundan doğum tarihinizi:  gün, ay, yıl olarak yazıp POMEM sınavına katılmak istediğiniz yılı da belirtirseniz yaşınızın polislik için uygun olup olmadığı konusunda kesin cevabı verebilirim.

Bu yazımızda POMEM yaş şartı hesaplama konusuna değinerek özellikle polis olmayı isteyen üniversite mezunlarının POMEM yaş sınırı konusunda merak ettiklerini doğru bir şekilde çözüme kavuşturduğumuza inanıyorum.

Polis alımları ve polislikle ilgili güncel bilgilerden haberdar olmak için polissayfasi.com sitesini ziyaret etmeye devam edin.

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin, sorularınıza aynı gün içerisinde cevap vermekteyim. SİTEMİZE KATKIDA BULUNMAK İÇİN SİTE LİNKİNİ SOSYAL MEDYA HESAPLARINIZDA PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

70
MERAK ETTİKLERİNİZİ BURADAN SORABİLİRSİNİZ.

avatar
23 Comment threads
47 Thread replies
0 Takip Edenler
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
26 Yorum Yazanlar
AdminMehmet EminMahmutHasanEDA Son Yorum Yazanlar
  Takip Edin  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Mehmet Emin
Ziyaretçi
Mehmet Emin

Merhaba hocam ben 9 Mart 1991 doğumluyum. Lisans mezunuyum. 2020 yılında Lisans kpss ye gireceğim. Puanım 60 I geçtiği taktirde de Pomeme başvuracağım ama aklıma takılan soru şu, hesaplamadan baktım şartlarım 2020 ye uyuyor ama senede iki alım oluyor bazen 2021 de mesela yaşım tutmuyor haliyle 30 yaşından gün almış oluyorum ama 2021 de ben sınava girmesem 2020 kpss puanımla pomeme 2021 de de girebiliyor muyum yaşım tutmuyor olduğu halde hani 2 yıl geçerlilik süresi var ya ondan soruyorum 2021 de ki sınava girersem çünkü yaşım tutmuyor o yüzden 2020 puanımla bütün alımlara başvuru yapabiliyor muyum umarım anlatabilmişimidir.

Admin
Ziyaretçi
Admin

Merhaba Mehmet Emin, yaşın itibariyle sen 2020 yılında yapılacak olan POMEM sınavlarına katılabilirsin. 27.dönem POMEM sınavı için başvurular 2020 KPSS sınavından sonra eylül veya ekim ayları içinde başlatılabilir. KPSS puanı her ne kadar 2 sene için geçerli olsa da yaş şartı olarak 30 yaşından gün almamış olmak gerekiyor. KPSS’den ne kadar yüksek puan alirsan o kadar iyi olur belki PAEM sınavı da olabilir ona da katılma şansın olur.

Mahmut
Ziyaretçi
Mahmut

Mrb hocam ben 30.07.1991 doğumluyum 2021 yilimdaki pomem sinavina basvuru yapabilir miyim?

Admin
Ziyaretçi
Admin

Merhaba Mahmut, mevcut yaş şartına göre ancak 2020 yılında yapılacak olan POMEM sınavlarına katılabilirsin. POMEM yaş şartında üst sınır sınavın yapıldığı yılın 1 ocak itibariyle 30 yaşından gün almamış olmaktır.

Hasan
Ziyaretçi
Hasan

Merhaba. 1 nisan 1990 doğumluyum. 2020’de pomeme başvuru yapabiliyor muyum

Admin
Ziyaretçi
Admin

Merhaba Hasan, 2020 POMEM alımlarında yaş şartında değişiklik yapılmazsa siz 30 yaşından gün almış olduğunuz için başvuru yapamazsınız.

EDA
Ziyaretçi
EDA

Merhaba 15/11/1991 doğumluyum 2020 de KPSS ye gireceğim. Yeterli puanı alırsam polislik için başvurabilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim

Admin
Ziyaretçi
Admin

Merhaba Eda, evet 2020 yılında yapılacak olan POMEM sınavlarına katılabilirsin. Başarılar dilerim.

Demet
Ziyaretçi
Demet

16 temmuz 1990 doğumluyum. 2020 pomem alımları olursa 2020 de başvurabilir miyim???

Admin
Ziyaretçi
Admin

Maalesef Demet güncel yaş şartı değişmez ise 2020’de yapılacak olan POMEM sınavlarına başvuru hakkınız olmayacaktır.

Mavi
Ziyaretçi
Mavi

Merhaba ;
Şubat 1991 doğumluyum ön lisans mezunuyum 2020 de KPSS ye tekrar giricem. Yeterli puanı alırsam polislik için başvurabilir miyim? Paun hesaplamadan girebilir yazıyor ama 30 yaşından gün almamış gerektiği ile ilgili de bir ibare var. Tam anlayamadım bir sormak istedim. Şimdiden teşekkür ederim

Admin
Ziyaretçi
Admin

Merhaba Mavi, evet 2020 yılında yapılacak olan POMEM sınavlarına başvuru yapabilirsin. POMEM yaş şartında bulunan sınavın yapıldığı yılın 1 ocak itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak ibaresine göre, eğer aday 1 ocak tarihinde 30 yaşından gün almıyorsa o sene için 30 yaşından gün almamış olarak kabul edilmekte ve POMEM sınavına girme hakkı bulunmaktadır.

Berke
Ziyaretçi
Berke

Merhaba abi bi sorum var ben 06.11.2002 doğumluyum 2020 sınavına girebiliryormuyum lise son öğrencisiyim ama mesela sizinki yetmiyor diye yardım ederseniz sevinirim

Admin
Ziyaretçi
Admin

Merhaba Berke, 2020 kasım ayında 18 yaşını tamamladığın için ancak 2021’den itibaren PMYO sinavina katılabilirsin.

FEYYAZ
Ziyaretçi
FEYYAZ

31.05.1990 doğumluyum Kpss Lisans puanım 65 Pomeme başvuru yapabiliyor muyum?

Admin
Ziyaretçi
Admin

Evet yaş şartı olarakta, kpss puan şartı olarakta uygunsunuz 26.dönem pomem sınavına başvuru yapabilirsiniz.

Hülya
Ziyaretçi
Hülya

01.01.1990 başvuru yapabiliyor muyum

Admin
Ziyaretçi
Admin

26.dönem POMEM ilanında yaş şartı olarak “1 ocak 1990 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak” açıklaması bulunuyor. Bu açıklamaya göre 30 yaşından gün almamış olarak kabul edileceğinizden başvurabilirsiniz.

Hülya
Ziyaretçi
Hülya

Tşk ederim cok sevindim inşallah bir sıkıntı çıkmaz çünkü bu benim 4.cu ve son şansım

Admin
Ziyaretçi
Admin

Hayırlısı olsun inşallah istediğiniz olur bu kez.

Kapalı