Sitemizde toplam: 182 yazı ve 954 yorum bulunmaktadır. 
HESAPLAMAPOLİSLİK

POMEM Yaş Şartı Hesaplama

Üniversite Mezunları İçin Polislik Yaş Hesaplama

POMEM Yaş Hesaplama

Emniyet teşkilatı polis ihtiyacını lise mezunları ve üniversite mezunları arasından karşılamaktadır.

Bu nedenle polis olmak isteyen adayların bir kısmı lise biter bitmez PMYO sınavlarına katılarak polis olmaya çalışırken bir kısmı ise üniversiteyi bitirdikten sonra POMEM sınavlarına katılarak polis olmaya çalışmaktadır.

Sonuç olarak lise mezunları için PMYO sınavları, üniversite mezunları içinse POMEM sınavları yapılmaktadır.

Üniversite mezunlarının POMEM sınavlarına katılabilmesi için birtakım şartlar bulunmaktadır.

Üniversite mezunlarının POMEM başvurusu yapabilmesi yani polis olması için gerekli şartlar arasında boy-kilo şartını karşılamak, beden kitle indeksinin uygun olması, sınavın yapıldığı yılın 1 Ocak itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak gibi şartlar bulunmaktadır.

Güncel olarak POMEM başvurusu yaş şartına göre sınavın yapıldığı yılın 1 Ocak itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak gerekmektedir.

Adayın POMEM yaş şartını karşılamaması halinde polisliğe girmesi mümkün olmamakta ve bu konuda kesinlikle esneklik gösterilmemektedir.

POMEM sınavına katılmak isteyen erkek ve kadın üniversite mezunlarının 30 yaşından gün almamış olması zorunludur.

Yaşınız POMEM için uygun mu öğrenmek istiyorsanız sizler için hazırladığımız aşağıdaki POMEM yaş hesaplama aracından faydalanabilirsiniz.

POMEM yaş hesaplamak için gerekli alanları tam olarak doldurun.

Kısaca doğum tarihinizi gün, ay, yıl olarak seçin ve POMEM sınavına girmek istediğiniz yılı da seçerek hesapla butonuna basın.

POMEM Yaş Hesaplama
Gün
Ay
Yıl
Sınava Girmek İstediğiniz Yıl

 

Hesaplama aracı dışında POMEM yaş hesabı için aşağıdaki yorum kutusundan doğum tarihinizi:  gün, ay, yıl olarak yazıp POMEM sınavına katılmak istediğiniz yılı da belirtirseniz yaşınızın polislik için uygun olup olmadığı konusunda kesin cevabı verebilirim.

Bu yazımızda POMEM yaş şartı hesaplama konusuna değinerek özellikle polis olmayı isteyen üniversite mezunlarının POMEM yaş sınırı konusunda merak ettiklerini doğru bir şekilde çözüme kavuşturduğumuza inanıyorum.

Polis alımları ve polislikle ilgili güncel bilgilerden haberdar olmak için polissayfasi.com sitesini ziyaret etmeye devam edin.

Etiketler

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin, sorularınıza aynı gün içerisinde cevap vermekteyim. SİTEMİZE KATKIDA BULUNMAK İÇİN SİTE LİNKİNİ SOSYAL MEDYA HESAPLARINIZDA PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

66
MERAK ETTİKLERİNİZİ BURADAN SORABİLİRSİNİZ.

avatar
21 Comment threads
45 Thread replies
0 Takip Edenler
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
24 Yorum Yazanlar
AdminHasanEDADemetMavi Son Yorum Yazanlar
  Takip Edin  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Hasan
Ziyaretçi
Hasan

Merhaba. 1 nisan 1990 doğumluyum. 2020’de pomeme başvuru yapabiliyor muyum

Admin
Ziyaretçi
Admin

Merhaba Hasan, 2020 POMEM alımlarında yaş şartında değişiklik yapılmazsa siz 30 yaşından gün almış olduğunuz için başvuru yapamazsınız.

EDA
Ziyaretçi
EDA

Merhaba 15/11/1991 doğumluyum 2020 de KPSS ye gireceğim. Yeterli puanı alırsam polislik için başvurabilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim

Admin
Ziyaretçi
Admin

Merhaba Eda, evet 2020 yılında yapılacak olan POMEM sınavlarına katılabilirsin. Başarılar dilerim.

Demet
Ziyaretçi
Demet

16 temmuz 1990 doğumluyum. 2020 pomem alımları olursa 2020 de başvurabilir miyim???

Admin
Ziyaretçi
Admin

Maalesef Demet güncel yaş şartı değişmez ise 2020’de yapılacak olan POMEM sınavlarına başvuru hakkınız olmayacaktır.

Mavi
Ziyaretçi
Mavi

Merhaba ;
Şubat 1991 doğumluyum ön lisans mezunuyum 2020 de KPSS ye tekrar giricem. Yeterli puanı alırsam polislik için başvurabilir miyim? Paun hesaplamadan girebilir yazıyor ama 30 yaşından gün almamış gerektiği ile ilgili de bir ibare var. Tam anlayamadım bir sormak istedim. Şimdiden teşekkür ederim

Admin
Ziyaretçi
Admin

Merhaba Mavi, evet 2020 yılında yapılacak olan POMEM sınavlarına başvuru yapabilirsin. POMEM yaş şartında bulunan sınavın yapıldığı yılın 1 ocak itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak ibaresine göre, eğer aday 1 ocak tarihinde 30 yaşından gün almıyorsa o sene için 30 yaşından gün almamış olarak kabul edilmekte ve POMEM sınavına girme hakkı bulunmaktadır.

Berke
Ziyaretçi
Berke

Merhaba abi bi sorum var ben 06.11.2002 doğumluyum 2020 sınavına girebiliryormuyum lise son öğrencisiyim ama mesela sizinki yetmiyor diye yardım ederseniz sevinirim

Admin
Ziyaretçi
Admin

Merhaba Berke, 2020 kasım ayında 18 yaşını tamamladığın için ancak 2021’den itibaren PMYO sinavina katılabilirsin.

FEYYAZ
Ziyaretçi
FEYYAZ

31.05.1990 doğumluyum Kpss Lisans puanım 65 Pomeme başvuru yapabiliyor muyum?

Admin
Ziyaretçi
Admin

Evet yaş şartı olarakta, kpss puan şartı olarakta uygunsunuz 26.dönem pomem sınavına başvuru yapabilirsiniz.

Hülya
Ziyaretçi
Hülya

01.01.1990 başvuru yapabiliyor muyum

Admin
Ziyaretçi
Admin

26.dönem POMEM ilanında yaş şartı olarak “1 ocak 1990 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak” açıklaması bulunuyor. Bu açıklamaya göre 30 yaşından gün almamış olarak kabul edileceğinizden başvurabilirsiniz.

Hülya
Ziyaretçi
Hülya

Tşk ederim cok sevindim inşallah bir sıkıntı çıkmaz çünkü bu benim 4.cu ve son şansım

Admin
Ziyaretçi
Admin

Hayırlısı olsun inşallah istediğiniz olur bu kez.

Seher
Ziyaretçi
Seher

Meraba 10.05.1990 doğumluyum pomem başvuru yapabiliyormuyum

Admin
Ziyaretçi
Admin

Merhaba Seher, evet yaş şartına göre 30 yaşından gün almamış olarak kabul ediliyorsunuz ve 26.dönem POMEM başvurusu yapabilirsiniz.

Seher
Ziyaretçi
Seher

Teşekkür ederim.Yalniz ilanda 1 ocak 1990 Ve sonrasi derken aynı zamanda(30 yaşından gün almamış olmak gerek) Bazı sitelerde 30 yaşından gün almış görünüyoruz. Çok kafa karıştırıcı…Sanırım en sağlıklı bilgiyi siz emniyet bünyesinde çalışan kişilerden alıcaz…

Admin
Ziyaretçi
Admin

2018 yılında polislik yaş şartında düzenleme yapıldı. Bu düzenlemeyle birlikte “sınavın yapıldığı yılın 1 ocak itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak” maddesi eklendi.

Bunun anlamı şudur; Pomeme başvurmak isteyen aday 1 ocak 1990 tarihinde 30 yaşından gün almıyorsa o sene için normal yaş hesaplamasına göre 2 ocak 1990 tarihinde 30 yaşından gün alıyor olsa bile polislik yaş şartına göre 30 yaşından gün almamış olarak kabul edilir ve o sene yapılan pomem sınavlarına katılabilir.

Seher
Ziyaretçi
Seher

Tekrar teşekkür ederiz birçok arkadaşa aydınlatıcı bir açıklama .

yusuf
Ziyaretçi
yusuf

1.10.1990 dogumluyum sinava basvurabilirmiyim

Admin
Ziyaretçi
Admin

Evet 26.dönem POMEM başvurusu yapabilirsin.

Sami
Ziyaretçi
Sami

17 yulul 1990 sinava basrurumu

Admin
Ziyaretçi
Admin

Evet Sami 26.dönem POMEM başvurusu yapabilirsin.

Kapalı