Sitemizde toplam: 227 yazı ve cevaplanmış 3967 soru bulunmaktadır. 

Yeni Bekçi Alımı Ne Zaman ?

2019 yeni bekçi alımları

2019 yeni bekçi alımı ne zaman?

Yeniden hayata geçirilen Çarşı ve Mahalle Bekçiliği uygulaması ile birlikte Emniyet Teşkilatı bünyesinde bekçi alımları yapılmaya başlandı.

2019 yılında ilan edilen 8 bin Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı için başvurular sonlandırıldı ve başvuru yapan bekçi adaylarının sınav giriş belgeleri 11 Nisan 2019 tarihinde yayınlandı.

Bekçi adayları belirtilen tarih ve yerde hazır bulunarak şahsen başvuru işlemlerini gerçekleştirerek ön sağlık kontrolünden geçirildi.

Bu aşamalarda başarılı olan bekçi adayları daha sonra ilan edilecek bir tarihte yazılı sınava alınacak.

Yazılı sınavda çarşı ve mahalle bekçisi adaylarına toplamda 100 sorudan oluşan bir sınav yapılacak.

Çarşı ve Mahalle Bekçiliği yazılı sınavında son değişikliklere göre 4 yanlışın 1 doğruyu götürdüğü yönünde açıklamalar mevcut.

Her sorunun 1 puan olduğu bekçilik yazılı sınavında adayların en az 50 puan alması yani en az 50 net bırakması gerekiyor.

2019 yılında yeni bekçi alımı olacak mı ?

Bekçi alımları için sınav aşamaları devam ederken bu alıma müracaat edemeyen adaylar 2019 yılı 3.dönem çarşı ve mahalle bekçiliği için duyuru gelmesini bekliyor.

Şuan devam eden bekçilik sınav aşamalarının sona ermesiyle birlikte 2019 yılı yeni bekçi alımı için duyuru yapılacağını düşünüyorum.

2019 yılında yapılan 8 bin çarşı ve mahalle bekçisi alımına ek olarak yaklaşık 10 bin bekçi alımının daha yapılacağı yönünde bilgiler mevcut.

Polis akademisi tarafından 2019 bekçi alımı ile ilgili olarak yeni bilgilerin yayınlanması halinde sizlerle paylaşacağız.

Bekçilik başvuru şartlarından en göze çarpanları hatırlayacak olursak ;

  • En az lise mezunu olunması,
  • Adayın 31 yaşından gün almamış olması,
  • En az 1.67 cm boyunda olması,
  • Beden kitle endeksinin 18 ve 27 arasında olması,
  • Başvuru yapacağı il sınırları içinde en az 1 yıldır ikamet ediyor olması,
  • Askerlik hizmetini yapmış olması şartları aranmaktadır.

Tekrar hatırlatalım henüz gündemde bayan bekçi alımı ile ilgili bir düzenleme mevcut değildir.Zaten var olan 772 sayılı Çarşı ve Mahalle bekçileri kanununa göre de böyle bir durum söz konusu olamaz.

Ancak değişiklik olur  da bir gün kadın bekçi alımı için planlama yapılırsa buradan duyururuz.

Bekçi alımları , bekçilik başvurusu ve bekçilik başvuru şartları konusunda yazmış olduğumuz yazılardan daha ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki resme tıklayınız.

bekçilik başvurusu
bekçilik başvurusu

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
6 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Mustafa karakoyun
Mustafa karakoyun
1 yıl önce

Ben ilk okul mezunu yum ama polis olmak istiyorum nasıl yapabilirim

Admin
Admin
1 yıl önce

Merhaba Mustafa, polis olabilmek için en az lise mezunu olmak gereklidir. Eğer yaşın küçükse açıktan lise okuyarak veya örgün eğitim yoluyla liseyi bitirmelisin. 26 yaşından gün almamış lise mezunları PMYO sınavlarıyla polis olabilmektedir.

Uğur
Uğur
2 yıl önce

Hocam ağzın bal yesin güzel haber bu çünkü bu 8 binlik alıma sadece 500 gram fazlam var deyip elediler gözümden yaş geldi sinirden birşey de diyemiyosun o anda itiraz edemiyosun yani donup kalıyor insan. Yanlız hocam bekçialımı.com diye bir site var orda ki Admin dedi ki 2019 da asla bir daha alım olmayacak kafam karıştı siz 2019/3 ilan gelir diyorsunuz acaba Süleyman soylu 8 bin daha alacaz derken suanki mevcut alımdan mi bahsetti İstanbul’da yaptığı açıklamada?? Yoksa siz duyum mu aldınız dediniz ya hani Eylül Ekim.ayi gibi ilan gelir dediniz açıkçası sevindim ama acaba soylunun kastettiği suanki alım mi yoksa… Read more »

Uğur
Uğur
2 yıl önce

Sayin Admin 2019 yılı sonunda yeni bekci alımı ilana çıkacak sizce yani böyle bir duyum aldım dediniz ya acaba Süleyman soylu mu söyledi ??

Yada başka bir sağlam kaynaktan mi bu bilgiyi aldınız?
Yani bu 8 binlik alım Kasım’da göreve başlar tahminen hemen ardından mi bu dediğiniz yeni ilan gelir ?

Cevabınız için teşekkür ederim şimdiden??

Kapalı