Sitemizde toplam: 227 yazı ve cevaplanmış 3967 soru bulunmaktadır. 

Yüzdeki Ben, Sivilce, Polisliğe Bekçiliğe Engel mi?

Yüzde Bulunan Ben, Sivilce, Polislikte - Bekçilikte Elenme Sebebi mi?

Merhaba arkadaşlar bugünkü makalemizde yüzde bulunan ben, sivilceler ve sivilce lekeleri Polislik veya Bekçilik sınavlarında sorun oluşturur mu? Bu konuya açıklık getireceğiz.

Polis veya bekçi olmayı isteyen ziyaretçilerimizden gelen sorulara bağlı olarak zaman geçtikçe bu tarz konular hakkında yazmaya devam edeceğiz.

Günümüzde yapılan farklı polislik sınavlarıyla lise mezunları ve üniversite mezunları arasından polis alımları gerçekleştirilmektedir.

Bilindiği gibi lise mezunları PMYO sınavları ile polis olabiliyorken, üniversite mezunları POMEM sınavlarıyla polis olabilmektedir.

Bekçi alımlarına ise lise mezunlarının yanında üniversite mezunu adaylar da katılabilmektedir.

Polis veya bekçi olabilmek için hem sağlık yönünden hem de sınav puanı yönünden gerekli şartları karşılamak gerekmektedir.

Yüzdeki Ben, Sivilce, Polisliğe veya Bekçiliğe Engel mi?

Yüzdeki benin, sivilcenin, polislik ve bekçilik sınavlarında elenme sebebi olup olmadığı konusundaki açıklamalar emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliği Cilt Hastalıkları bölümü içerisinde yer almaktadır.

Emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğine göre adayın yüzüne 5 metre mesafeden bakıldığında görülen eşgal belirleyici lezyonlar polislik ve bekçiliğe engel olmaktadır.

Bu açıklamadan şunları çıkarabiliriz:

Eğer yüzdeki ben fazla belli olmuyorsa,50 kuruş veya 1 TL’lik bozuk para büyüklüğünde değilse polislik ve bekçilikte sorun oluşturmayacaktır.

  • Ayrıca yüzdeki benin ameliyatla, lazerle alınması da polislik ve bekçilik için engel değildir.

Yani aday içinin rahat etmesi için bekçilik veya polislik mülakatlarına katılmadan önce yüzündeki beni aldırıp mülakatlara öyle katılabilir.

Ben konusunda yapmış olduğumuz açıklamalar sivilceler için de geçerlidir.

  • Yüzde bulunan sivilceler ve sivilce lekeleri polislik ve bekçilik için engel değildir.

Bu konuda aktaracaklarım bu kadar, ayrıca merak ettiklerinizi konu altından sorarsanız kısa sürede cevap veririm.

Polislik ve Bekçilikle ilgili yeni bilgi ve gelişmelerden haberdar olmak için polissayfasi.com sitesini ziyaret etmeye devam edin.

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin ancak sorularınıza cevap almak için polis alımı yazıp site linkini ( https://polissayfasi.com ) sosyal medya hesaplarında paylaşarak linkini banada atın. Ben vakit ayırdığım için aynı davranışı sizden de bekliyorum arkadaşlar
Takip Edin
Bildir
guest
10 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
hamdican
hamdican
1 yıl önce

hocam ben ameliyatla aldırdım engel değil dion sağlık yönetmenliğinde böle bi şi yazıomu

Mustafa
Mustafa
1 yıl önce

Yüzümde sivilce lekeleri var ergenlikten kalma elenme sebebi oluyor mu ? Son düzenlenmelerden haberdar değilim maalesef. E-mail adresim gözüküyordur sanırım bana geriş yaparsanız fotoğraf gönderebilirim.

Esra
Esra
1 yıl önce

Yüzümde ben var birisi burnumun üstünde diğeri cenemde polisliğe engel mi

Admin
Admin
1 yıl önce
Reply to  Esra

Kesin bir şey söylemek mümkün değil ancak eşgal belirleyici değilse 5 metreden bakıldığında pek belli olmuyorsa engel olmayabilir.

Erdem
Erdem
1 yıl önce

Kardeşim bende sivilce izleri var çukur hiç yok fakat kırmızı sivilce lekeleri var 2 tanesi büyük 5 kuruş kadar Ve bakıldığı zaman yanak kısmimda sivilce lekeleri var bakıldığı zaman görülüyor sence bir sıkıntı olurmu

Admin
Admin
1 yıl önce
Reply to  Erdem

5 metreden bakıldığında belli olmuyorsa sorun olmayacaktır diye düşünüyorum ama tabi o gün kontrolünü gerçekleştiren sağlık komisyonunun insiyatifinde olan bir durumdur yani büyük ihtimalle sorun olmaz.

Kadriye
Kadriye
2 yıl önce

Sağ göz yüzde elli görüyor polisliğe enggelmi

Admin
Admin
2 yıl önce
Reply to  Kadriye

Maalesef engel olur, dilersen şu yazıyı okuyabilirsin.
# https://polissayfasi.com/polislige-engel-goz-hastaliklari/

Kapalı