Sitemizde toplam: 196 yazı ve cevaplanmış 1249 soru bulunmaktadır. 
BEKÇİLİKPOLİSLİKSağlık Şartları

Yüzdeki Ben, Sivilce, Polisliğe Bekçiliğe Engel mi?

Yüzde Bulunan Ben, Sivilce, Polislikte - Bekçilikte Elenme Sebebi mi?

Merhaba arkadaşlar bugünkü makalemizde yüzde bulunan ben, sivilceler ve sivilce lekeleri Polislik veya Bekçilik sınavlarında sorun oluşturur mu? Bu konuya açıklık getireceğiz.

Polis veya bekçi olmayı isteyen ziyaretçilerimizden gelen sorulara bağlı olarak zaman geçtikçe bu tarz konular hakkında yazmaya devam edeceğiz.

Günümüzde yapılan farklı polislik sınavlarıyla lise mezunları ve üniversite mezunları arasından polis alımları gerçekleştirilmektedir.

Bilindiği gibi lise mezunları PMYO sınavları ile polis olabiliyorken, üniversite mezunları POMEM sınavlarıyla polis olabilmektedir.

Bekçi alımlarına ise lise mezunlarının yanında üniversite mezunu adaylar da katılabilmektedir.

Polis veya bekçi olabilmek için hem sağlık yönünden hem de sınav puanı yönünden gerekli şartları karşılamak gerekmektedir.

Yüzdeki Ben, Sivilce, Polisliğe veya Bekçiliğe Engel mi?

Yüzdeki benin, sivilcenin, polislik ve bekçilik sınavlarında elenme sebebi olup olmadığı konusundaki açıklamalar emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliği Cilt Hastalıkları bölümü içerisinde yer almaktadır.

Emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğine göre adayın yüzüne 5 metre mesafeden bakıldığında görülen eşgal belirleyici lezyonlar polislik ve bekçiliğe engel olmaktadır.

Bu açıklamadan şunları çıkarabiliriz:

Eğer yüzdeki ben fazla belli olmuyorsa,50 kuruş veya 1 TL’lik bozuk para büyüklüğünde değilse polislik ve bekçilikte sorun oluşturmayacaktır.

  • Ayrıca yüzdeki benin ameliyatla, lazerle alınması da polislik ve bekçilik için engel değildir.

Yani aday içinin rahat etmesi için bekçilik veya polislik mülakatlarına katılmadan önce yüzündeki beni aldırıp mülakatlara öyle katılabilir.

Ben konusunda yapmış olduğumuz açıklamalar sivilceler için de geçerlidir.

  • Yüzde bulunan sivilceler ve sivilce lekeleri polislik ve bekçilik için engel değildir.

Bu konuda aktaracaklarım bu kadar, ayrıca merak ettiklerinizi konu altından sorarsanız kısa sürede cevap veririm.

Polislik ve Bekçilikle ilgili yeni bilgi ve gelişmelerden haberdar olmak için polissayfasi.com sitesini ziyaret etmeye devam edin.

Etiketler

Admin

Merhaba arkadaşlar, polislikle ilgili sorularınıza en doğru şekilde cevap vermek ve bilgilendirmek için polissayfasi.com sitesini kurdum. Bazen verdiğim cevaplar bazı arkadaşların duymak istedikleri olmayabiliyor ancak ben olabilecek ihtimaller üzerinden bilgilendirmeye çalışıyorum. Merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin, sorularınıza aynı gün içerisinde cevap vermekteyim. SİTEMİZE KATKIDA BULUNMAK İÇİN SİTE LİNKİNİ SOSYAL MEDYA HESAPLARINIZDA PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

3
MERAK ETTİKLERİNİZİ BURADAN SORABİLİRSİNİZ.

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Takip Edenler
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Yorum Yazanlar
ErdemAdminKadriye Son Yorum Yazanlar
  Takip Edin  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Erdem
Ziyaretçi
Erdem

Kardeşim bende sivilce izleri var çukur hiç yok fakat kırmızı sivilce lekeleri var 2 tanesi büyük 5 kuruş kadar Ve bakıldığı zaman yanak kısmimda sivilce lekeleri var bakıldığı zaman görülüyor sence bir sıkıntı olurmu

Kadriye
Ziyaretçi
Kadriye

Sağ göz yüzde elli görüyor polisliğe enggelmi

Admin
Ziyaretçi
Admin

Maalesef engel olur, dilersen şu yazıyı okuyabilirsin.
# https://polissayfasi.com/polislige-engel-goz-hastaliklari/

Kapalı